Tulevat ottelut

30.8.2014 9:45
E2-pojat (04) - Tiikerit Haukat Red Ottelupaikka » 30.8.2014 10:00
Miehet edustus - Jokerit Ottelupaikka »

Pelatut ottelut

28.8.2014 17:00
IK Sirius IBK - Miehet edustus11 - 4 » 24.8.2014 13:45
KooVee - C1-pojat (99)7 - 1 »

Kotihallimme

hanihalli.jpg Klikkaa sisään >>

Tulevat ottelut HaNi Hallissa: 30.8. klo 10 Miesten edustus 30.8. klo 18 Miesten edustus 5.9. klo 19 Miesten edustus harjoitusotteluita

TILASTOPALVELU

http://www.tilastopalvelu.fi/fb/

Uutiset

9.8.2014 Wirmolle uusia joukkueita pikkupelureille Lue lisää » 30.8.2014 Lammi vei voiton ja jätti ärsykkeen Lue lisää » 28.8.2014 Wirmo taipui Siriuksen kyydissä Lue lisää » 27.8.2014 D2-pojat edustivat Let's GOuluun tapahtumassa Lue lisää » 26.8.2014 Seppinen lupaa: Emme pakittele Sirius-pelissä Lue lisää » 25.8.2014 Salibandyherkkua lauantaina HaNi-hallissa Lue lisää »

Kalenteri

« Elokuu 2014 »
M T K T P L S
31 28 29 30 31 1 2 3
32 4 5 6 7 8 9 10
33 11 12 13 14 15 16 17
34 18 19 20 21 22 23 24
35 25 26 27 28 29 30 31

Wirmo Facebookissa ja Twitterissä





Lauantaina 30.8. HaNi-hallilla:

10.00 SBS Wirmo – Jokerit

14.00 Jokerit – LaSB

18.00 SBS Wirmo – LaSB

Vapaa pääsy!


Uutiset

Wirmolle uusia joukkueita pikkupelureille (09.08.2014 )
SBS Wirmo perustaa ensi kaudelle uusia joukkueita pelaamaan Turun alueen kortteliliigaa. Joukkueita perustetaan seuraaviin ikäluokkiin: Tytöt 07-08 Pojat 06 Pojat..

Lammi vei voiton ja jätti ärsykkeen (30.08.2014 )
Wirmo-LaSB 5-10 (1-3, 3-2, 1-5) Saakohan Lammin Hakkalassa pelata liigaa? Jos vähän seiniä murtaa puskutraktorilla ja siirtelee katsomoita kauemmas, niin eiköhän..

Wirmo taipui Siriuksen kyydissä (28.08.2014 )
Seitsemän maalia - se on ero Ruotsin liigajoukkueen ja Suomen Divarin kyläjoukkueen välillä. IK Sirius oli Puimureita kaikessa parempi torstaina Lohjan Kisakalliossa..

D2-pojat edustivat Let's GOuluun tapahtumassa (27.08.2014 )
Let's GOuluun tapahtuma kokosi sateisestä säästä huolimatta lähes sata osallistujaa. Joukkueen pojat (Juuso, Antero, Niklas, Valtteri ja Kosti) edustivat innokkaasti..

Seppinen lupaa: Emme pakittele Sirius-pelissä (26.08.2014 )
Wirmon ja IBK Siriuksen torstainen harjoitusottelu Lohjan Kisakalliossa alkaa klo 17.30. Starttia on siis lykätty aiemmin ilmoitetusta ajankohdasta puoli tuntia..


Joukkueiden uutiset

27.08.2014  Aikuinen-lapsi -kerho alkaa!
25.08.2014  C1-99 poikien SM karsinnat jatkuvat kotiareenalla!
25.08.2014  C1-99 pojat SM karsintojen toiselle kierrokselle!
25.08.2014  Wirmo Junior Cup 2014 peruuntuu
06.08.2014  06-poikien harjoitukset alkavat!
08.07.2014  Edustukselle vahvistus Vehmaalta
28.06.2014  Edustukselle lisäkortteja pakkaan
13.06.2014  C1-99 pojat: SM-karsintojen lohkojaot selvillä
12.06.2014  Edustuksen kokoonpano melkein valmis
26.05.2014  04-pojille HJC:n voitto!


Tulevat ottelut

31.08.2014 13:30 NST - C1-pojat (99) Paikka »
05.09.2014 19:00 Miehet edustus - SalBa Paikka »
19.09.2014 19:00 Miehet edustus - SBS Masku Paikka »
27.09.2014 17:00 LaSB - Miehet edustus Paikka »
28.09.2014 13:30 Gremlins - Miehet II-joukkue Paikka »
28.09.2014 16:30 PöU - Miehet II-joukkue Paikka »
04.10.2014 13:30 FBC Turku 2 - Miehet III-joukkue Paikka »
04.10.2014 16:30 Miehet III-joukkue - IKA Paikka »
04.10.2014 18:00 LMN - Miehet edustus Paikka »
11.10.2014 17:00 Loviisa - Miehet edustus Paikka »
17.10.2014 19:00 Miehet edustus - PSS Paikka »
18.10.2014 12:30 Ryhti - Miehet II-joukkue Paikka »
18.10.2014 15:30 Miehet II-joukkue - AFC Campus 3 Paikka »
25.10.2014 9:30 Miehet III-joukkue - KIK Paikka »
25.10.2014 11:30 PaPeNu - Miehet III-joukkue Paikka »
25.10.2014 16:00 Blue Fox - Miehet edustus Paikka »
07.11.2014 19:00 Miehet edustus - Steelers Paikka »
08.11.2014 10:30 FBC Feelings - Miehet III-joukkue Paikka »
08.11.2014 12:30 Miehet III-joukkue - SekTa Paikka »
09.11.2014 18:00 SB Welhot - Miehet edustus Paikka »
14.11.2014 19:00 Miehet edustus - Erä Akatemia Paikka »
15.11.2014 14:30 Miehet II-joukkue - Pyövelit 2 Paikka »
15.11.2014 17:30 Miehet II-joukkue - Tre Ankkare Paikka »
22.11.2014 16:00 SB Vaasa - Miehet edustus Paikka »
28.11.2014 19:00 Miehet edustus - Blackbirds Paikka »
29.11.2014 12:30 Miehet III-joukkue - SC Wolves Paikka »
29.11.2014 15:30 TBS - Miehet III-joukkue Paikka »
30.11.2014 12:30 OU - Miehet II-joukkue Paikka »
30.11.2014 15:30 Miehet II-joukkue - Phantoms Paikka »
05.12.2014 19:00 Miehet edustus - ÅIF Paikka »